HURÁ PRÁZDNINY více informací
Zavřít
Zpět

Školní jídelna

V našich školách je zajištěno stravování dětí po celou dobu, po kterou v ní pobývají. Pro děti denně připravujeme přesnídávku, oběd a odpolední svačinku. Pro děti v škole s nepřetžitým provozem připravujeme stravu dle jeho pobytu a to snídani, přesnídávku, oběd, odpolední svačinku a večeři.
Dětem každý den podáváme pestrou, vyváženou a plnohodnotnou stravu s dostatečným množstvím čerstvého ovoce a zeleniny. Podávaná strava odpovídá biologickým potřebám vyvíjejícího se dítěte.
Dbáme také na to, aby měly v jídelníčku dostatek mléčných výrobků a mléka, libového masa a ryb. Skladbu jídelníčku zpestřujeme také množstvím zdravých potravin, jako jsou například luštěniny, celozrnné výrobky nebo kaše z obilovin.
Po celý den mají děti k dispozici dostatek různých nápojů, ze kterých si mohou vybírat. V každé třídě jsou nádoby s nápoji, ze kterých si děti sami nalévají  to, co jim chutná. Dodržování pitného režimu je pro nás velice důležité, proto na děti dohlížíme, aby jej dodržovaly po celý den.
Skladba jídelníčku vychází z příslušných norem a předpisů. Při sestavování jídelníčku se řídíme nutričním doporučením ministerstva zdravotnictví. Vždy dodržujeme pestrost nabízených pokrmů a pravidla spotřebního koše.
Mezi jednotlivýni jídly jsou vždy dodržovány vhodné a doporučené intervaly.
Děti do jídla nikdy nenutíme. Naší snahou je vyvolat v dětech pocit zvědavosti, aby jídlo alespoň ochutnaly.

Školní stravování dle výživových norem, se dále řídí 2 vyhláškami a školským zákonem


Galerie


“Hurá prázdniny” oslava příchodu letních prázdnin

Srdečně Vás zveme na slavnostní zakončení školního roku 2024, které se koná 12. června 2024 od 16:00 do 18:00 hodin v amfiteátru Benedikt. Tato akce je určena pro děti a připraveno je plno soutěží a legrace! Těšíme se na Vaši účast! Mgr. Šárka Proc…

Více informací

VÝSLEDKY ZÁPISU PRO ŠKOLNÍ ROK 2024/2025

"V souladu se zákonem č. 500/2004 Sb., Správní řád, a zákonem č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (Školský zákon), jednotlivé školky 1. MŠ Most začí…

Více informací

MiniTechnohraní 2024

Vážení rodiče, srdečně Vás zveme dne 25.5.2023 od 10:00 do 14:30 hod., na pohádkové MiniTechnohraní, které se bude tradičně konat na zahradě Domova pro seniory, ul. Barvířská 495, Most. Bude nám potěšení se s Vámi osobně setkat na našich statovištíc…

Více informací