Zpět

Školní jídelna

V naší školce je zajištěno stravování dětí po celou dobu, po kterou v ní pobývají. Pro děti denně připravujeme přesnídávku, oběd a odpolední svačinku.
Dětem každý den podáváme pestrou, vyváženou a plnohodnotnou stravu s dostatečným množstvím čerstvého ovoce a zeleniny. Podávaná strava odpovídá biologickým potřebám vyvíjejícího se dítěte.
Děti denně dostávají nejen dostatek ovoce a zeleniny. Dbáme také na to, aby měly v jídelníčku dostatek mléčných výrobků a mléka, libového masa a ryb. Skladbu jídelníčku zpestřujeme také množstvím zdravých potravin, jako jsou například luštěniny, celozrnné výrobky nebo kaše z obilovin.
Po celý den mají děti k dispozici dostatek různých nápojů, ze kterých si mohou vybírat. V každé třídě jsou nádoby s nápoji, ze kterých si děti sami nalévají  to, co jim chutná. Dodržování pitného režimu je pro nás velice důležité, proto na děti dohlížíme, aby jej dodržovaly po celý den.
Skladba jídelníčku vychází z příslušných norem a předpisů. Při sestavování jídelníčku se řídíme nutričním doporučením ministerstva zdravotnictví. Vždy dodržujeme pestrost nabízených pokrmů a pravidla spotřebního koše.
Mezi jednotlivýni jídly jsou vždy dodržovány vhodné a doporučené intervaly.
Děti do jídla nikdy nenutíme. Naší snahou je vyvolat v dětech pocit zvědavosti, aby jídlo alespoň ochutnaly.

Galerie


Rodiče vítáni – škola otevřená rodičům

Značka Rodiče vítáni není jen samolepka na dveřích. Dává rodičům záruku, že si svou školu vybrali správně. Celý projekt Rodiče vítáni byl původně vytvořen neziskovou organizací EDUin. Certifikace tak dává jistotu, že je vytvořena na smysluplných zák…

Více informací

Zpráva pro rodiče volná místa v MŠ

Vážení rodiče, na MŠ K.H.Borovského můžeme přijmout 19 dětí ve věku 2-6 let. Na MŠ Pod Lajsníkem 5 dětí ve věku 2-6 let. A MŠ Fr. Kmocha 1 dítě ve věku 2-6 let. V případě dalších informací nás neváhejte kontaktovat.  Mgr. Šárka Procházková ředite…

Více informací

HURÁ DO ŠKOLKY

Z důvodu špatného počasí vám s lítostí musíme oznámit, že dnešní slavnostní zahájení školního roku, překládáme na úterý 13.9.2022, místo a čas zůstává ...Děkujeme 

Více informací