Zpět

Školní jídelna

V naší školce je zajištěno stravování dětí po celou dobu, po kterou v ní pobývají. Pro děti denně připravujeme přesnídávku, oběd a odpolední svačinku.
Dětem každý den podáváme pestrou, vyváženou a plnohodnotnou stravu s dostatečným množstvím čerstvého ovoce a zeleniny. Podávaná strava odpovídá biologickým potřebám vyvíjejícího se dítěte.
Děti denně dostávají nejen dostatek ovoce a zeleniny. Dbáme také na to, aby měly v jídelníčku dostatek mléčných výrobků a mléka, libového masa a ryb. Skladbu jídelníčku zpestřujeme také množstvím zdravých potravin, jako jsou například luštěniny, celozrnné výrobky nebo kaše z obilovin.
Po celý den mají děti k dispozici dostatek různých nápojů, ze kterých si mohou vybírat. V každé třídě jsou nádoby s nápoji, ze kterých si děti sami nalévají  to, co jim chutná. Dodržování pitného režimu je pro nás velice důležité, proto na děti dohlížíme, aby jej dodržovaly po celý den.
Skladba jídelníčku vychází z příslušných norem a předpisů. Při sestavování jídelníčku se řídíme nutričním doporučením ministerstva zdravotnictví. Vždy dodržujeme pestrost nabízených pokrmů a pravidla spotřebního koše.
Mezi jednotlivýni jídly jsou vždy dodržovány vhodné a doporučené intervaly.
Děti do jídla nikdy nenutíme. Naší snahou je vyvolat v dětech pocit zvědavosti, aby jídlo alespoň ochutnaly.

Galerie16.10.2023 ZNOVUOTEVŘENÍ MŠ BĚLEHRADSKÁ - PODĚKOVÁNÍ

Vážení a milí rodiče, už se nám blíží také úplný návrat žáků do mateřské školy  Bělehradská, na které probíhala od prázdnin rozáhlá rekonstrukce. Ráda bych vám všem poděkovala za nesmírnou trpělivost a podporu dětí. Uvědomujeme si, jak náročné pro…

Více informací

Lampionový průvod - park Šibeník

Dětmi vytvořená díla - dýňové strašidla, podzimníčky a jiné podzimní dekorace - označená jmény Vašich dětí, budou od 31.10.2023 vystavena v atriu Magistrátu města Mostu, kde je bude moci obdivovat široká veřejnost. Společně s Vámi je v atriu rozzářím…

Více informací